W dzisiejszych czasach rączkę brzytwy można spotkać tak naprawdę w dowolnych kształtach, kolorach i materiałach. Najtańsze i jednocześnie najpopularniejsze są oczywiście rączki z tworzywa sztucznego. Na półkach sklepowych w dalszym ciągu można spotkać modele wykonane z tworzywa popularnego w latach 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Mowa tutaj miedzy innymi o takich tworzywach jak: czerwona stamina, mikarta czy zielona stamina.
Eleganckie brzytwy do golenia
Dla największych koneserów i profesjonalnych kolekcjonerów produkowane są zdecydowanie bardziej wyszukane i wyrafinowane rączki do brzytwy. Koneserzy cenią sobie przede wszystkim rączki wykonane z drewna egzotycznego. W cenie jest nie tylko popularne drewno oliwne, ale również drewno wężowe, bocote, drewno palmowe, orzech, heban, drewno cedrowe czy drewno satynowe. Prawdziwym hitem są rączki wykonane z kości bawoła, wieloryba czy słonia. W specjalistycznych sklepach można znaleźć również rączki wykonane z rogów jelenia, bawoła albo skorupy żółwia.
Jakie rączki do salonu fryzjerskiego
Jeżeli chodzi o profesjonalne zakłady fryzjerskie, to dominują tam głównie brzytwy, które mają rączki wykonane ze stali polerowanej lub satynowanej. Brzytwy tego typu bez żadnego większego problemu można umieścić w specjalnym sterylizatorze. Rączki brzytwy mają wartość głównie kolekcjonerską i estetyczną i w przypadku golenia nie odgrywają żadnej znaczącej roli. Przeważającym czynnikiem jest oczywiście jakość ostrza, którym dysponuje dana brzytwa do golenia (przykład tutaj).